fbpx

10 kollageenigrammi teeb imesid

10 kollageenigrammi teeb imesid

 

Kollageeni peetakse „nooruse allikaks“ – see on võti naha noore ja liigeste tervena hoidmiseks. Seega pole ime, miks nii paljud tooted näokreemidest toidulisanditeni kollageeni sisaldavad. Mis õigupoolest on kollageen?

Seda valku võib oma olemuselt võrrelda liimiga, mis seob keha ühtseks tervikuks. Kollageeni tihke kiuline struktuur annab tugevust ja elastsust nii nahale, veresoontele, luudele, lihastele, kõõlustele, kõhredele kui teistele sidekudedele. Kollageeni toodab meie keha ise, ent vananedes – juba alates 20ndatest eluaastatest – see protsess aeglustub, mistõttu ilmnevad kortsud, muutuvad ajapikku hõredamaks juuksed ja hapramaks luud ning valulikuks liigesed.
Kuigi paljud tootjad kasutavad tüüpide I, II ja III märkeid pakenditel, on kollageeni tüüpidel vahe vaid tooraine faasis, mil keha seda veel omastada ei suuda. Kollageeni toodetakse küll eri tüüpi toorainest, aga pärast hüdrolüüsiprotsessi ei ole tüüpidel mingit vahet. Hüdrolüüsitud kujul on kollageen lagundatud kergesti lahustuvateks ja seeditavateks kollageenimolekulideks, millest organism on võimeline omastama 90–95%.

Nimelt hüdrolüüsitud kollageeni pakub Eestis suurim kollageenitootja ICONFIT, kelle valikusse kuulub erinevatele tervisehüvedele suunatud kollageene. Näiteks ICONFIT Hydrolysed Collagen on ainulaadne kemikaalivabalt toodetud ja kõrgeima puhtusastmega kollageen. Tegu on tõelise kollageenipommiga, mille soovitatava päevakoguse (10g) saab pulbrina lisada mahlale, toidule, smuutile või spordijoogile. ICONFIT MSM Collagen koos C-vitamiiniga ühendab hüdrolüüsitud kollageeni, orgaanilise väävliühendi (MSM) ning C-vitamiini parimad omadused, et joogi või toiduga manustades turgutada liigeseid, nahka ja juukseid. ICONFIT Beauty Collagen koosneb omakorda puhtaimast kollageenist, hüaluroonhappest, C- ja E-vitamiinist ning biotiinist, olles seega suurepärane kombinatsioon naha, küünte ja juuste heaks.

Akrobaatikatreener Vello Vaher: Mina tarbin ICONFITi kollageeni igapäevaselt juba mitu aastat, kasutades ära kõik võimalused, kuidas liigeseid paremas seisukorras hoida. Aja jooksul olen mitmetelt tuttavatelt ja oma pereliikmetelt saanud head tagasisidet, et on neidki aidanud. Nii mõnedki on abi leidnud millegipärast just põlvevalu vastu. Lisaks kõigele on ICONFIT meie oma Eesti tootja ning tema sortimendis olevatel toidulisanditel parim hinna ja kvaliteedi suhe!

 

 

 

The New You personaaltreener ja toitumisnõustaja Monika Kahro: Mina kasutasin hüdrolüüsitud kollageeni terve rasedusaja ja võin öelda, et kollageeni tarvitamine toetas mu enesetunnet, nahka ja üldist heaolu. Nüüd olen kasutanud poolteist purki suurepärase maitsega ICONFITi Beauty Collageni, kus sees on ka hüaluroonhape, ning nahas oleks justkui rohkem vett. Kollageen on suurepärane toidulisand, mida lisada täisväärtusliku toidu kõrvale, et saada parimaid tulemusi ning vältida olukorda, kus keha hakkab kasutama organismis sisalduvat kollageeni puudujääkide katmiseks.

 

 

2022-06-06T11:01:33+00:00