fbpx

6 soovitust, kuidas naised saavad toetada enda vaimset ja füüsilist tervis

6 soovitust, kuidas naised saavad toetada enda vaimset ja füüsilist tervis

Naiseks olemisega kaasnevad terve elu jooksul erinevates rollides olemine, olgu selleks siis tütar, abikaasa või ema. Ühiskonnas peetakse naist õrnemaks sugupooleks, aga samas eeldatakse, et naises on ürgne jõud ning ta on perekonna nurgakivi. Arusaamad naise rollist ühiskonnas on kohati vastandlikud. Üks on aga kindel – kõik naised siin maailmas on väärt parimat ja peaksid olema hoitud. Enesearmastus on oluline märksõna, raske on aga välja anda armastust kui ei armastata iseennast. Vaimne ja füüsilist tervis moodustavad ühe terviku ning need peavad olema kogu aeg tasakaalus – kui üks neist langeb madalale tasemele siis see toob ka teise endaga alla kaasa. Kuidas aga tulla toime paljudes erinevates rollides ja olla samal ajal väliselt särav, hoolitsetud, energiline, õnnelik ja terve? Kindlasti ei juhtu kõik iseenesest ning oluline on võtta aega analüüsimiseks ja vajadusel teha elus muudatusi. Enda eest hoolitsemine on esmatähtis, siinkohal võib paralleeli tuua lennureisidega, kus iga kord räägitakse, et esmalt peab panema hapnikumaski endale ja siis alles teistele. 

Tasakaalustatud toitumine kui tervise vundament

Tänapäeva kiires elutempos on paljudel meist raske leida aega tasakaalustatud ning mitmekülgseks toitumiseks, mis on aga välimise ja sisemise ilu üks põhilisi komponente. Oluline on, et naine ise tunneks enesekindla ja atraktiivsena. Sageli ei saa me toidust kätte piisavalt vitamiine ja mineraale ning oluline on juurde tarbida regulaarselt toidulisandeid. ICONFIT on välja töötanud kaks suurepärast toidulisandit kapslite näol – Premium Koensüüm Q10 ja Beauty Capsules, mis aitavad tõsta naiste vaimset ja füüsilist tervist.

ICONFIT Ilu kapslite puhul on tegemist toidulisandiga, mis varustab organismi hüaluroonhappe, tsingi, biotiini ja vitamiinidega. Sisaldades erinevaid mineraale ja vitamiine on need kapslid mugav viis saamaks tervemad juuksed, nahk ning küüned. Lisaks aitab see hoida nahal taastuda ja hoida niiskustaset ning parandada juuste struktuuri. Lisaks aitavad kapslid ka kaitsta nahka kortsude tekke eest. 

Ilus nahk ja terved juuksed on midagi, mida iga naine ihkab. Naha toitmine toimub peamiselt ainevahetuse kaudu, seega võib öelda, et tõeline ilu tuleb seestpoolt. Ebapuhas nahk, nõrgad juuksed ja haprad küüned võivad olla teatud vitamiinide, mineraalide, mikroelementide ja muude toitainete puuduse tagajärjed.

ICONFIT Ilu kapslid hüaluroonhappe, tsingi ja vitamiinidega toidavad küüsi, juukseid ja nahka seespidiselt. Nendes on segu vajalikest mineraalidest ja vitamiinidest. Toidulisand on naha niiskustaset hoidva, nahka taastava ja juuste struktuuri parandava toimega. Ilu kapslid sisaldavad hüaluroonhapet kombineerituna C- ja E-vitamiinidega, tsingi, biotiini ja foolhappega. Kasutades toodet korrapäraselt aitab see tugevdada juukseid, küüsi ning annab säravama ja nooruslikuma jume!

Hüaluroonhape, mis aitab säilitada kollageeni tootmist kehas. See on vajalik ilusa naha heaks. Hüaluroonhappe peamine ülesanne on naha niiskustasakaalu säilitamine. Aja jooksul alaneb loomulikul teel hüaluroonhappe tase meie organismis — nahk hakkab kuivama, peente kortsudega kattuma,  lotendama ning tekivad liigeste häired. Seetõttu on oluline tarbida hüaluroonhapet lisaks.

C-vitamiin, mis kaitseb kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest. Vitamiin C tagab kollageeni normaalse moodustumise, närvisüsteemi talitluse, kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest, aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Vitamiin E, mis on tugev antioksüdant aitades ennetada kortsude teket.

Tsink ja biotiin, mis aitavad säilitada niiskustaset ning tugevdavad küüsi ja juukseid.

Foolhape, mis on kasulik aine kõigile, kes soovivad olla kauem noored ning elujõulisemad.

Toodet saab mugavalt osta siit

ICONFIT Premium Koensüüm Q10

ICONFIT  Premium Koensüüm Q10 90mg ehk ubikinoon on vitamiinilaadne antioksüdantse toimega ühend, mida sünteesitakse maksas, kuid alates 25.-30. eluaastast hakkab süntees vähenema. Meie Premium Q10 ei ole lahjendatud vaid on kõrgema kontsentratsiooniga. Iga kapsel sisaldab 90mg vajaliku koguse Q10.

  • Osaleb rakkude energia tootmisel, aeglustab vananemisprotsessi ning aitab vabade radikaalide sidumisel.
  • Aitab stressiga hakkama saada.
  • Tugevdab vastupanu haigustele, ennetab haigestumist viirustesse.
  • Normaliseerib südame-veresoonkonna tööd ning on vererõhku ja veresuhkrut alandav toime.
  • On abiks ka keskendumis- ja analüüsivõime suurendamisele.

Toote leiad siit.

Füüsiline aktiivsus

Füüsilise tegevuse tähtsust on raske üle hinnata. Regulaarselt trenni tegevatel naistel on normis vererõhk ja kolesteroolitase ning neil on väiksem risk haigestuda rasketesse kroonilistesse haigustesse, nagu südamehaigused, diabeet ja dementsus. Menopausi lähenedes võib füüsiline aktiivsus aidata vähendada või leevendada sümptomeid nagu kuumahood, öine higistamine ja tujukus.

Kui leitakse enamikul nädalapäevadel aega 30–60 minutiks mõõduka intensiivsusega treeninguteks aitab see paremini magada, annab rohkem energiat, hoiab kontrolli all söögiisu ja tervislikku kehakaalu.

Kvaliteetne uni

Magades piisavalt tuntakse end puhanuna ja tasakaalus ning täisväärtuslik uni aitab säilitada produktiivsust, kõrgemat energiataset ja hoida emotsioone stabiilsena. Samuti avaldab korrapärane uni kaasa pikaajalise heale tervisele, on oluline tegur kõigil eluetappidel ning taastab nii vaimu kui keha. Naistel, kes rutiinselt ei maga piisavalt, esineb suurema tõenäosusega kaalu- ja mäluprobleeme, millele lisandub suurem risk haigestuda südamehaigustesse.

Alustada võiks paremate uneharjumuste kujundamisest. Pole hea tarbida kofeiini pärast kella 14.00, vaadata ekraane või süüa vähem kui 3-4 tundi enne magama minekut. Teleri vaatamise või telefonis surfamise asemel on hea lugeda  raamatut või kuulata lõõgastavat muusikat. Uneprobleemide korral võib abi olla mõtete puhastamiseks meditatiivsetest tavadest ja sügavast hingamisest.

Võta aega iseendale

Pere ja töö kõrvalt on sageli raske leida kvaliteetaega iseendale, aga see on väga vajalik. Olles orav rattas ei leia me aega analüüsimiseks – kas elame täisväärtusliku elu või lihtsalt veame päeva õhtusse. Väga hea viis veeta aega endaga on minna loodusesse jalutama, kuulata podcasti/muusikat, lõõgastuda vannis, mediteerida või teha joogat. Oluline on olla nendel hetkel kohal siin ja praegu. Telefon võiks olla nendel hetkedel eemal. 

Rutiinist välja

Kui elus toimub palju, võib kindel rutiin aidata päevaga edukalt toime tulla. Liigne rutiin võib viia aga iseendaga kontakti kaotamiseni. Selleks, et oma meelt ergutada ja ellu veidi loomingulist energiat tagasi tuua, üritage päevakavva värskendust tuua. Proovige iga nädal midagi uut – olgu selleks siis maalimine, keraamika ring, mõnes huvitavas rühmatreeningus osalemine, mõnest huvitavast riigist pärit toidu valmistamine või teistsuguse muusika kuulamine. Aeg-ajalt on oluline ennast väljas tuulutada minnes õhtusöögile, kinno, reisile või spaasse. 

Regulaarne tervisekontroll

Terviseprobleeme ei saa ravida, kui ei olda nendest teadlikud. Ennetavalt regulaarselt arsti juures käimine on hea tervise nurgakivi. Eksisteerib palju terviseprobleeme, mis jäävad meile märkamatuks nagu kõrge kolesteroolitase, vähkkasvajad või kõrge vererõhk. Keha annab meile sageli märku, et midagi on valesti, aga kiires elutempos pole meil aega neid märke kuulata. Seega kui tunned ennast näiteks iga päev väsinuna siis võib see olla mõne terviseprobleemi sümptom. Unustada ei tohiks ka vähemalt korra aastas hambaarsti külastamast. 

2022-04-28T05:55:11+00:00