fbpx

Kuidas naasta peale pühi trennilainele ja toituda taas tervislikult?

Kuidas naasta peale pühi trennilainele ja toituda taas tervislikult?

Puhkused ja pühad on mõeldud nautimiseks. Vahel õnnestub sellel ajal trenni tegemine ja tervislik toitumine suurepäraselt, vahel mitte. Mõlema variandi puhul võib vana rutiini juurde tagasi naasmine võtta aega mitmeid päevi, nädalaid või isegi kuid. Ennast ei tohiks sellepärast halvasti tunda vaid hakata tasapisi samm-sammu haaval tegutsema. 

Põhjused, miks on nii raske peale puhkust vanade harjumustega jätkata

Puhkusel viibimisega kaasneb tavaliselt enesedistsipliini langus – tunneme vabadust, meil on vähem kohustusi ja argipäevamuresid. Trenniga taasalustamine tundub nagu reaalsusesse naasmine samal ajal tunneme sisimas soovi puhkusetunnet pikendada nii kaua kui võimalik. Ebatervisliku toiduga liialdamine või trenni vahelejätmine loob illusiooni, et me saame puhkusel viibimist pikendada.
Samuti, kui naudime toite ja jooke, mis ei kuulu meie tavapärasesse menüüsse või sööme suuremaid portsjoneid kui oleme harjunud, võime tunda end liigsetest süsivesikutest, suhkrust, magusatest jookidest, alkoholist ja rasvastest toitudest kurnatuna. Organism ja keha on jõuetud ning ei tee koostööd vaimse poolega – enamike tegevuste alustamine nõuab pingutust. Tänu sellele on trennilainele naasmine veelgi raskem, tunneme, et ei leia selleks lihtsalt piisavalt energiat.

7 nippi, mis aitavad peale pühi uuesti tervisliku elustiili juurde naasta

  • Hakka tegutsema kohe – ära jää pikalt mõtlema

Mugav on jääda diivanile ja mõelda vabandusi, miks mitte trenni minna. Isegi nii mugav, et võime sinna jääda tundideks, vabandustel ei ole lõppu. Siinkohal on juba pikem jalutuskäik hea algus – parem kui mitte millegi tegemine. Kui juba ühel korral on mugavustsoon ületatud siis järgmisel on kõik märgatavalt lihtsam. Miks mitte proovida viie sekundi reeglit ehk kui peast käib läbi mõte minna trenni siis loe tagurpidi viiest üheni ja hakka kohe tegutsema. Nii ei ole mõistusel aega, et surfata mugavustsooni lainetes.

  • Lepi sõbraga trenni minemise aeg ja koht kokku

Vahel on abi kui kaasame trenni tegemise plaanidesse teisi osapooli, nii tunneme ennast vastutavana ja ei taha kedagi alt vedada. Kui spordiklubisse minemine näib ääretult raske siis paluge sõbral ennast enne trenni peale korjata. Pärast väsitavat pingutust saate koos välja sööma minna või valmistada ise üheskoos tervislik toidukord. Lisaks füüsilisele koormusele saad niiviisi täita enda sotsiaalsete vajaduste tassi. Ärge unustage leppida kokku uus kokkusaamine! Lisaks on koos trenni tegemine alati lõbusam. Miks mitte kaasata mitte ainult ühte sõpra vaid lausa mitut – seltsis on alati segasem.

  • Pane endale tähtaeg, mis ajaks peab esimene pühadejärgne trenn tehtud olema

Kohe peale pühi tervisliku elustiili juurde naasmine võib olla raske ja on täiesti normaalne võtta endale paar päeva kogumiseks, aga pane endale kindlasti kirja tähtaeg, mis ajaks peab esimene trenn tehtud olema. Seda ei ole hea lükata liiga kaugesse tulevikku – mida varem seda parem. Sinu keha ja vaim ootavad juba ammu energiatoitu. Kõige parem on panna see kuupäev paberile kirja ja kinnitada näiteks külmkapile või vannitoa peeglile – nii muudame võimatuks seda tähtaega mitte märgata. Suure tõenäosusega küsid endalt peale trenni “miks ma ei alustanud juba varem”, sest tunned ennast nii palju paremini.
Trenni tegemise kõrval ei saa unustada tasakaalustatud toitumist, mis mõjutab meie enesetunnet, energiataset ja motivatsiooni. Kõige lihtsam on koju mitte osta ebatervislikku toitu, kokata võimalikult palju ise tarbides rohkelt puu- ja köögivilju. Kui tunned, et vajad peale pikka treeningpausi lisajõudu siis meie toodete hulgast leiad erinevaid proteiine, mida on oluline kasutada lihaste taastumiseks ja arenguks. Saadaval on ka herne- ja kanepiproteiin, mis sobib suurepäraselt veganitele. Tänu meie toodetele võid leida taas motivatsiooni ja energia naasmaks puhkuseeelse rutiini juurde ning lisaks saavutad kiiremini oodatud tulemused Kõiki meie tooteid saab mugavalt tellida endale läbi e-poe koju või pakiautomaati. Laia valiku proteiine leiad SIIT .

  • Enesehaletsemine muudab olukorra ainult hullemaks

Peale pühi ja puhkust võime langeda masendusse, millega kaasneb sageli häbi ja süütunne, et oleme ennast käest lasknud. Eriti võimendab seda tunnet kui juurde on tulnud lisakilod. Päeva lõpuks ei vii enesesüüdistamine meid kuhugile, langeme nii hoopis sügavamale musta masenduse auku. Kui tunned, et negatiivsed mõtted hakkavad võimust võtma siis planeeri enda päevakavva jalutuskäik muusika või podcastiga. Kui tunned, et vajad pigem seltskonda siis helista sõbrale ning kutsu ta trenni või tehke koos midagi muud huvitavat. Sellistel hetkedel on mõistlik mitte jääda enda muremõtetega üksi. Ära unusta, et mõtete ja tegudega loome me enda reaalsuse. Me ise vastutame enda õnne ja heaolu eest. Mugav on süüdistada probleemides teisi, aga see ei aita meid mitte sammugi lähemale soovitud eesmärkideni.

  • Eesmärkide seadmine

Uute eesmärkide seadmine aitab suurendada motivatsiooni. Miks mitte võtta puhkuselt naasmist kui perioodi uuteks väljakutseteks. Siinkohal on oluline silmas pidada varasemaid tulemusi ning olema ettevaatlik, et vältida ülekoormust. Liiga kõrged trenni- või toitumisambitsioonid võivad tekitada vastupidiselt frustratsiooni, sest need võivad jääda saavutamata. Mõistlik on taasalustada trenniga tasapisi. Põhieesmärk võiks olla veel tugevam, tervem ja energilisem sina kui enne. Olgu selleks siis 1000 sammu rohkem igasse päeva, hommikune lühike joogapraktika või raskuste lisamine jõusaalis. Kindlasti pane eesmärgid kirja, sest nii saavad need suurema tõenäosusega ellu viidud.

  • Proovi midagi täiesti uut ja põnevat

Kui tunned motivatsioonipuudust, et naasta vana trenni- või toitumisrutiini juurde, siis mõtle kastist välja ja proovi midagi täiesti uut. Tänapäeval on palju erinevaid võimalusi trenni tegemiseks nagu näiteks batuudi treening, vesiaeroobika või miks ka mitte proovida romantiliselt kuumadel rütmidel tantsida bachatat. Talvel kui lumi on maas on üle Eesti avatud paljud suusarajad ning paljudes neist saab ka varustust laenutada. Seega – kui üksi tundub midagi täiesti uut proovida hirmutav siis haara sõber või elukaaslane kaasa. Sama kehtib toiduga, katseta uusi ja põnevaid retsepte ja maitseid. Kui oled käinud reisimas siis tuleta meelde, mis maa köök sulle kõige rohkem meeldis ning otsi välja retseptid. Sukeldu näitaks Itaalia või Jaapani kööki ning valmista perele või sõpradele üks hõrgutav õhtusöök.

Kui aga tunned, et sul ei ole kokkamiseks aega ega tahtmist ja tahaksid peale puhkust paar lisakilo kaotada siis ICONFIT Diet WHEY Protein ning ICONFIT Diet Shake ulatavad sulle abikäe. Need on suurepärased tooted, kui soovid peale pühi kergemat enesetunnet ning otsid toidukorra asendajat. Dieetproteiin aitab täiendada valguvarusid olles samas süsivesikutevaene. Selles sisalduvad kiudained aitavad kõhtu kauem täis hoida ning soodustavad paremat seedimist. Kõrge valgusisaldus annab lihastele arenguks vajalikud aminohapped (ka asendamatud BCAA’d) ning selles sisalduvad 23 erinevat vitamiini ja mineraali aitavad turgutada meie organismi peale pühi. Lisaks kiirendab rohelise tee ekstrakt rasvapõletamise protsessi. Dieetproteiin sobib, kui soovid oma menüüs süsivesikuid väga madalal hoida. Hea kasutada ka treeningu lõpus, et kätte saada lihaste taastumiseks vajalik korralik kogus valkusid ning samas kerge einena kõht täis hoida lähemate tundide jooksu.  Dieetkokteilis on aga süsivesikute hulk suurem. Süsivesikute allikaks on seal valdavas osas ülimadala glükeemise indeksiga Palatinose™, mis annab kehale pikema aja jooksul sujuvalt energiat ning uurimused näitavad, et see isegi aitab kaasa kaalulangetamisele. Ära karda dieedis mõõdukat süsivesikute kogust, see on vajalik energia jaoks. Dieetkokteil hoiab kõhu täis tunde! Nagu dieetproteiin sisaldab dieetkokteil samuti rohkelt kiudaineid, rohelise tee ekstrakti ning 23 erinevat mineraali ja vitamiini. 

Tutvu toodetega SIIN.

  • Tulete meelde, kui hea enesetunde trenni tegemine tekitas

Tehes trenni tõuseb kehas endorfiinide ehk õnnehormoonide tase. See mõjub kehale kui narkootikum tänu millele ei ole järgmisel korral enam nii raske leida aega, tahtmist ja võimalusi, et minna trenni. Tuleta meelde kui hea enesetunne peale trenni sind valdas. Ilmselt tundsid, et oled enda jaoks midagi kasulikku teinud. Samuti tunneme, et meil on peale tervisliku toidu söömist rohkem energiat ja kergem enesetunne. Täisväärtuslik toit annab meie kehale vajaminevad toit- ja mineraalained. Kui tunned, et ei saa toidust piisavalt vajalikke aineid kätte ning vajaksid uusaastavarude täiendamiseks lisatoetust siis meie toodete hulgast leiad CREA Shortcut Complex segu, milles on ühendatud BCAA 2:1:1, kreatiin, vitamiinid, mineraalid ja energiaks kiired ning aeglased süsivesikud. Lisaks on meil valikus ka ICONFIT BCAA 2:1:1 aminohapete kompleks, milles sisaldub BCAA hargnenud ahelaga aminohapetesse kuuluvad L-Leutsiin (2 osa), L-Isoleutsiin (1 osa) ja L-Valiin (1 osa). Tegemist on asendamatute aminohapetega, mida organism ise ei tooda ning neid tuleb omandada toidust. ICONFIT BCAA 2:1:1 on parim ja puhtaim kontsentreeritud aminohapete allikas. Aminohapped ehitavad lihaseid, põhjustavad kehas keemilisi reaktsioone, transpordivad toitaineid, ennetavad haigusi ja täidavad muid funktsioone. Aminohapete puudus meie organismis võib tekitada erinevaid terviseprobleeme nagu madal immuunsus, depressioon või seedeprobleemid. Nende kahe toote puhul on tegemist täis komplektiga, mida vajad oma treeningu käimatõmbamiseks, füüsilise jõu arendamiseks ja lisaenergiaks.

2021-12-27T09:51:24+00:00